kup voucher
Rezerwuj online Rezerwuj
Przejdź niżej

Kraków i okolice

ATRAKCJE KULTURALNE W KRAKOWIE

 

Kraków to miasto oferujące turystom wiele imprez kulturalnych. Rocznie odbywa się tu kilkadziesiąt festiwali, m.in. Międzynarodowy Festiwal Kultury Żydowskiej, Triennale Grafiki, Festiwal Sacrum Profanum czy Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych.

Filharmonia Krakowska i Opera Krakowska regularnie goszczą wybitnych wykonawców o światowej renomie. Na deskach krakowskich teatrów występują najsłynniejsi polscy aktorzy. Można się wybrać do słynnej Piwnicy pod Baranami.

Otwarta w ostatnich latach hala widowiskowo-sportowa Tauron Arena Kraków regularnie zaprasza znanych artystów. Organizowane są tam najważniejsze wydarzenia sportowe. Natomiast Centrum ICE Kraków jest miejscem polskich i międzynarodowych konferencji, targów oraz wystaw.

Chętnie pomożemy w organizacji biletów na wszelkie wydarzenia.

CO WARTO ZWIEDZIĆ W KRAKOWIE I OKOLICY

 

Stare Miasto – Rynek Główny, Barbakan, Kościół Mariacki, Zamek Królewski na Wawelu. Liczne muzea, m.in. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.
Kazimierz – dawna żydowska dzielnica, obecnie ulubione miejsce artystów, gdzie synagogi sąsiadują z modnymi klubami i galeriami sztuki.
Fabryka Schindlera – wystawa w fabryce prowadzonej w latach II wojny przez Niemca - Oskara Schindlera, który zatrudniając polskich Żydów, uratował im życie.
Wieliczka – kopalnia soli; spacer podziemnymi korytarzami, przez groty i sztolnie do największej atrakcji – bogato zdobionej w rzeźby z soli kaplicy wykutej w solnej skale.
Zakopane – zimowa stolica Polski i najmodniejszy górski kurort. Przyciąga miłośników górskich wypraw i sportów zimowych.
Łagiewniki – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II. Rokrocznie odwiedzane jest przez miliony pielgrzymów z całego świata.
Wadowice – miejsce urodzenia Karola Wojtyły, późniejszego papieża i świętego Jana Pawła II. Pielgrzymi mogą zwiedzać muzeum urządzone w jego domu.
Auschwitz–Birkenau – kompleks niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych z lat 1940-45, znajdujący się w pobliżu miasta Oświęcim.
Tyniec - opactwo Benedyktynów położone na wapiennym wzgórzu. Na terenie klasztoru mieści się Muzeum Opactwa w Tyńcu. 
Szlak architektury drewnianej – łączy 253 najciekawsze zabytki architektury ludowej; malownicze kościółki, cerkiewki, stare dwory, wille i skanseny.

 

 

Do góry
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij